Güncel

Bayer’in Gebze fabrikasına ödül

Bayer’in Gebze bitki koruma ürünleri fabrikası, 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 35 artışla, Türkiye’den 20 ülkeye toplamda 302 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdi.

1 Mart 2024 Saat: 18:13
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 139 kez okunmuştur

Bayer’in Gebze fabrikasına ödül
Bayer’in Gebze fabrikasına ödül

Türkiye’de 70 yıldır faaliyet gösteren Bayer, gerçekleştirdiği üretim ve yatırımların, sağladığı istihdamın yanı sıra ihracata yaptığı katkılarla da ekonomiye güçlü bir destek veriyor.


Türkiye’de tarım ürünleri tesisi bulunan tek çok uluslu şirket konumundaki Bayer’in Gebze bitki koruma ürünleri fabrikası, 2023 yılında bir önceki yıla göre yüzde 35 artışla, Türkiye’den 20 ülkeye toplamda 302 milyon TL’lik ihracat gerçekleştirdi. Elde ettiği bu başarı ile İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen İKMİB İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde "Haşere Öldürücüler ve Kovucular" kategorisinde 2023 yılının en başarılı ihracatçıları arasında ikincilik ödülüne layık görüldü.

“ÜRETİM HACMİMİZİ YÜZDE 53 ARTTIRMAYI PLANLIYORUZ”


Bu yıl 9.’su gerçekleştirilen ve 34 kategoride 170 ödülün sahibini bulduğu törende, Bayer Türkiye adına ödülü alan Gebze Fabrika Lojistik ve Mali Kontrol Müdürü Burak Koçer, “Gebze Fabrikası olarak yatırımlarımızı genişletiyor, üretim hacmimizi ileriki dönemde yüzde 53 oranında artırmayı planlıyoruz. Her yıl artan hacmimizle ihracata katkıda bulunmaktan ve başarılarımızı ödülle taçlandırmaktan büyük onur duyuyoruz. Küresel düzeyde teknolojiye ve çevresel standartlara sahip fabrikamızda üretmeye ve yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyoruz. Yeni dış pazarlara açılma hedefimiz de var. Böylelikle, 2024 yılında Türkiye’de bitki koruma ürünleri ihracatının payını yükselterek 35 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirmeyi amaçlayan kimya sektörüne katkı sunmayı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑