Yaşam

Hurdadan heykellerini il il dolaşıp sergiliyor

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Keçeci, kaynak makinesi ve spiral gibi aletler yardımıyla hurda malzeme ve atık metallerle yaptığı heykelleri, talep üzerine il il dolaşarak izlenime sunuyor.

30 Eylül 2016 Saat: 16:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.340 kez okunmuştur

Hurdadan heykellerini il il dolaşıp sergiliyor
Hurdadan heykellerini il il dolaşıp sergiliyor

Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Rüçhan Keçeçi, hurda atık malzemelerden yaptığı heykelleri, Türkiye'nin farklı illerinde açtığı sergilerde beğeniye sunuyor.
Hurda araç parçaları ve atık malzemeleri doğal hallerinde kullanarak kaynak makinesi ve spiral gibi el aletleri yardımıyla heykellere dönüştüren Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Öğretmenliği Resim Anabilim Dalı Başkanı Keçeçi, gelen talep üzerine il il gezerek eserlerini AVM ve sanat galerilerinde sergiliyor.

Heykellerimi yurt dışında da sergilemek istiyorum.

Keçeci, fakültenin atölyesinde yaklaşık 10 yıl önce hobi olarak hurdadan heykel yapmaya başladığını söyledi.
Bugüne kadar hurda otomobil, kamyon ve benzeri araçların parçaları ile atık malzemeleri kullanarak insan figürleri ve film karakterlerinden oluşan birbirinden estetik, sıra dışı heykeller oluşturduğunu belirten Keçeci, heykellerin yediden yetmişe herkesin ilgisini çektiğini aktardı.


Malatya'dan Erzurum'a, Ankara'dan Eskişehir'e, Mersin'den İstanbul'a kadar il il dolaşarak eserlerini sergilemeye başladığını anlatan Keçeci, şöyle devam etti:
"Atölyemde yaptığım çalışmalar görüldükçe ve beğeni arttıkça sergi talepleri de artış gösterdi. Bunun üzerine bir tırla Türkiye'yi gezmeye başladık. Bu kapsamda çok sayıda ilde sergi açtık. Kimi zaman bir ilde yaklaşık 10 AVM'de sergi düzenledik. Bu sergilerin bize çok güzel yansımaları oldu. İnşallah Türkiye'nin hemen hemen her noktasını gezmeyi hedefliyoruz.

Hurdadan heykellerimi Türkiye'nin tanıtımı için yurt dışında da sergilemek istiyorum."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑