Güncel

Hürriyet, “Hakkınız Olmayanı İstiyorsunuz”

İhtisas komisyonlarının oluşturulmasıyla ilgili AK Parti ve MHP tarafından verilen önergeyi gündeme almayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Bu kanuna aykırı, hakkınız olmayan bir teklifte bulunuyorsunuz. Gündeme almıyorum” dedi

7 Temmuz 2021 Saat: 15:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 75 kez okunmuştur

Hürriyet, “Hakkınız Olmayanı İstiyorsunuz”
Hürriyet, “Hakkınız Olmayanı İstiyorsunuz”

Son meclis toplantılarında AK Parti ve MHP tarafından sık sık gündeme getirilen belediyenin oluşturduğu ihtisas komisyonlarına üye seçimi konusu, Temmuz ayı meclisinde de İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’e gündeme eklemesi adına önerge olarak sunuldu. Gerçekleştirdiği inceleme sonrası önergenin kanuna aykırı olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “AK Parti grubu adına iki üye hakkınız olduğu halde üç isim veriyorsunuz. Bu kanuna aykırı, dolayısıyla kanuna aykırı bir önergeyi gündeme alamayacağım” dedi.

 

“BU ÖNERGE KANUNA AYKIRI”

Seçimin gerçekleştirilmesi konusunda bir sorunun olmadığını ancak AK Parti’nin hakkı olmayanı istediğinin altını bir kez daha çizen Hürriyet, “Seçimde bir sorun yok ancak yine hakkınız olmayanı istiyorsunuz. Yani AK Parti grubu adına 2 üye hakkınız olduğu halde 3 isim veriyorsunuz. Daha öncede söyledim; bu konuda siz aynı noktadasınız, biz de aynı noktadayız. Bu kanuna aykırı. Tekrardan söylüyorum; mesele seçim yapmamak değil, mesele sizin hakkınız olmayan üç kişiyi seçtirmek istemeniz. Dolayısıyla kusura bakmayın ama gündeme almayacağım. Daha öncede konuştuk, burada hakkınız olmayan bir şeyi istemeniz doğru değil” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑