Güncel

Körfez Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre bilinci’ semineri

2022-2023 eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte, Körfez Belediyesi tarafından çevre eğitim seminerlerinin de startı verildi.

27 Eylül 2022 Saat: 14:54
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 71 kez okunmuştur

Körfez Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre bilinci’ semineri
Körfez Belediyesi’nden öğrencilere ‘çevre bilinci’ semineri

Çevre Eğitim Semineri programının ilki, Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’yle başladı. Öğrencilere; çevre bilincini aşılamak ve geri dönüşüm alışkanlığını kazandırmak için her yıl düzenli olarak ilkokul, ortaokul ve liselerde Körfez Belediyesi’nce verilen Çevre Eğitim Seminerleri 2022-2023 eğitim ve öğretim döneminde de başladı. Bu kapsamda çalışmalarını gerçekleştiren Temizlik İşleri Müdürlüğü çevre birimi ekipleri ilk olarak; Milangaz Hacer Demirören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

BİLGİLER AKTARILDI

Proje kapsamında Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Birimi, Lise öğrencilerine sıfır atık konusunda bilgilendirme eğitimi verdi. Sıfır atık prensibi kapsamında hazırlanan eğitim materyalleri ile konteynırla toplama, ambalaj atıkları ve çevre kirliliği hakkında bilgiler aktarıldı. Düzenlenen seminerde ayrıca, elektronik atık sergisi de yapıldı.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Eğitimlerde projenin ekonomiye ve çevreye büyük fayda sağlayacağını belirten Körfez Belediyesi Körfez Belediyesi Çevre Teknikeri Ufuk Salih Kaya, "Belediyenin en büyük işlerinden biri temizlik işidir. En önemli hususlardan biri de atıkların aynı cins atıklar olmamasıdır. Bütün bu atıkları toplayıp ayrıştırmak ekstra bir külfet anlamına geliyor ve bu külfet hepimizin cebinden çıkıyor. Hem ekonomimiz hem de çevremiz için, doğamıza sahip çıkmalıyız” dedi. Yetkililer, yıl sonu boyunca tüm okullarda seminerlerin devam edeceğini belirtti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑