Güncel

Körfez’de Kasım Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Körfez Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Görkemli bir şekilde kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için muhalefetin de teşekkür ettiği Başkan Söğüt, “Coşkumuz ve heyecanımız hiç bitmeyecek” dedi.

2 Kasım 2022 Saat: 12:48
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 113 kez okunmuştur

Körfez’de Kasım Ayı Meclis Toplantısı yapıldı
Körfez’de Kasım Ayı Meclis Toplantısı yapıldı

Körfez Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı, Başkan Şener Söğüt başkanlığında gerçekleştirildi. 9 gündem maddesinin yer aldığı toplantı öncesinde Bosna Hersek gezisi ile ilgili bilgi veren Başkan Şener Söğüt, “Bir belediyemizin daveti üzerine meclis üyelerimizle birlikte Bosna Hersek gezisine katıldık. Osmanlı’dan kalan birçok tarihi yapıyı da gördük, yerinde inceledik. Boşnak kardeşlerimizle bir araya geldik. Türkiye’den gelenler onlar için büyük anlam ifade ettiğini her karşılaştığımız Bosnalı kardeşlerimizden dinledik” dedi.

COŞKUYLA KUTLADIK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili de konuşan Başkan Söğüt, “Yurdumuzun dört bir yanında coşku ve heyecanla kutladık. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. 1 yıl sonra bir asrı tamamlayacağız. Bu 100 yılda ülke olarak birçok kazanım elde ettik, ikinci yüz yılı da Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye 100 yılı olarak milletçe çok daha büyük başarılı işlere imza atacağız” dedi. İYİ Parti Meclis Üyesi Mehmet Candemir de görkemli kutlamalar dolayısıyla Başkan Söğüt’e teşekkür etti.

10 YILLIĞINA BEDELSİZ VERİLDİ

Kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan oluşturulması, 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Plan hükümleri değişikliği ve 2023 Mali Yılı Belediye Tarifeleri ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu görüşülerek karara bağlandı. İlimtepe’de mülkiyeti belediyeye ait bodrum kat dairenin de müftlük ihtiyaçları için 10 yıllığına bedelsiz tahsis edilmesi kabul edildi.

ATATÜRK HEYKELİ YOZGAT’A

Bir diğer gündem maddesi ise Yozgat Boğazlıyan Uzunlu Belediye Başkanlığı’nın Atatürk Heykeli, piknik masası ve oturma bankı talebiydi. Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Söğüt, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından yenilenen Anıtpark’taki Atatürk heykeli sonrası eskisini korunaklı bir şekilde kaldırmıştık. Bizlerden onun için talepte bulundular. Bizler de uygun gördük” dedi. Karar oy birliği ile kabul edildi.

BİZ TALEBİMİZİ İLETTİK

Meclis üyelerinin Körfez itfaiyesinin daha da güçlendirilmesi ile ilgili önergesine de cevap veren Başkan Söğüt, “Son yaşanan olayda itfaiyemiz hem de Tüpraş ekipleri muazzam bir çalışma yaptılar. İtfaiye daire başkanımızla görüştüm; buradaki mevcut itfaiye araçlarının yeterli olduğunu ifade etti. Tabi biz güçlendirilmesini talep etik” dedi.

ATIK KONUSU YAKIN TAKİBİMİZDE

Yukarı Hereke’de yapılacak atık tesisi ile ilgili de yanlış bilgilendirmeler yapıldığını belirten Başkan Söğüt, “Atık tesisi ile ilgili, o bölgedeki hem STK’lar hem muhtarlarımız ile süreç gündeme geldiğinde oturduk konuştuk. Hassasiyetleri olduğu gibi Büyükşehir Belediyemize ilettik. Onlardan alternatif farklı bölgeler, yerleşimden

uzak noktalar olmasını istedik. Bu konuda tabi bu kentin kuzeyi İSKİ havzasına giriyor. Çok fazla alternatifiniz de yok. Farklı noktaları alternatif olarak sunamıyorsunuz. Bugün Kocaeli öyle ya da böyle tehlikeli atık tüketiyor. Ama orada depolanacak atıklar 3. sınıf atıklar. Tehlikesiz ve kokusuz hiçbir zararı olmayan atıklar. O bölgede eski taş ocaklarında depolama yapılıyor. Büyükşehir Belediyemiz ile sürekli bu konuda irtibat halindeyiz” dedi.

37 TON TOHUM DESTEĞİ VERECEĞİZ

Tarıma destek konusuna da değinen Başkan Şener Söğüt, “Cuma günü 37 ton buğdayı daha çiftçimize ücretsiz olarak dağıtacağız. Bu dönem geçtiğimiz günlerde MHP İlçe Başkanlığımızın önergesi vardı. O önergeyi de dikkate alarak 16 dönümlük ekilebilir alanı kompost gübre ile deneyerek, bir çalışma içerisine girdik. Sonucu göreceğiz. Önümüzdeki yıllarda daha da geliştirebiliriz” dedi. Aralık ayı meclisinin 6 Aralık’ta yapılması kararlaştırıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑