Siyaset

Taşdemir’den Büyükşehir'e ulaşım eleştirisi! “Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir”

Ulaşım sorunu ile gündemden düşmeyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne son eleştiri Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi ve Grup Başkan vekili Engin Taşdemir’den geldi. Taşdemir, “Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir yönetimi ile karşı karşıyayı

11 Eylül 2023 Saat: 12:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 123 kez okunmuştur

Taşdemir’den Büyükşehire ulaşım eleştirisi! “Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir”
Taşdemir’den Büyükşehir'e ulaşım eleştirisi! “Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir”

Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP) meclis üyesi ve Grup Başkan vekili Engin Taşdemir, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni teleferik projesi üzerinden eleştirdi. Taşdemir, “.  Kocaeli'nde vatandaşımız otobüs ve minibüslerde zor şartlarda ulaşım gerçekleştiriyor. Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir yönetimi ile karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.  

“ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZEMEYEN BİR BÜYÜKŞEHİR”

Taşdemir yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bu kentin 50 yıllık hayali sadece "Teleferik Projesi" mi? Bu kentin hayali "Teleferik Projesi" olamaz.  Bu kadar olağanüstü bütçeler ile arkasında merkezi hükumeti almış bir belediyenin vizyon projesi, kenti boydan boya metro hatlarıyla buluşturmak olmalıydı.  Kocaeli'nde vatandaşımız otobüs ve minibüslerde zor şartlarda ulaşım gerçekleştiriyor. Ulaşım sorununu çözemeyen bir büyükşehir yönetimi ile karşı karşıyayız.

“4 YIL ÖNCE FARKLI BİR İKTİDAR VARDI”

Teleferik projesi bir vizyon proje değildir.  Büyükşehir yönetimi öyle bir anlatıyor ki, sanki bu kenti hiç kendileri yönetmedi. 4 yıl önce farklı bir iktidar vardı. Seçimi kazanıp projeleri yeni başlatmış gibi açıklamalar yapıyor.  Oysa 1999 depremini yaşamış bir kent şu an da ülkemizde örnek bir belediyecilik anlayışı göstermiş olsaydı yaşanan son depremlerde diğer kentlere rol model olabilirdi.

“CİDDİ ADIMLARI ACİLEN ATMALIDIR”

Deprem korkusu ile anılan bir kentte hala Kentsel Dönüşüm Projelerinin bitmemiş olması büyük bir eksikliktir. Büyükşehir yönetimi deprem ve ulaşım konusunda ciddi adımları acilen atmalıdır. Vatandaşımızın bekleyecek ne vakti nede sabrı kalmamıştır.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑