Yasin EKİNCİ
Yasin EKİNCİ

Zurnanın Zart Dediği Yerde...

14 Eylül 2023 Saat: 22:23
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.605 kez okunmuştur

Şahsımı tanıyanlarınız bilir…

Bugüne kadar, yazılarımı takip edenleriniz de…

Ne lafımı eksik bırakırım, nede söyleyeceğimden geri kalırım.

Ocu, bucu diye kimseyi ayırmam,

Ayırmadığım gibi olmamda…

Bir gurubum ya da bir guruba dahil olmak için değil,

Bir duruş için mücadele içerisinde oldum hayatım boyunca.

Bunun içinde maddi manevi her türlü bedel ödedim, nefes aldığım süre boyunca da ödemeye de devam edeceğim.

İyi yada kötü,

Hayatımda her zaman hak edene hakkını vermişimdir, veririmde…

Tıpkı şimdi olduğu gibi…

Popüler siyasetin başrol oyuncularından olan Körfez Belediyesi CHP ‘li Meclis Üyesi Erkan Uygun, geçtiğimiz gün sosyal medya da “ BELEDİYE BAŞKANININ VERMİŞ OLDUĞU TALİMATI TANIMAYAN BAŞKAN YARDIMCISI İBRAHİM ÇIRPAN ! “ başlığıyla bir yazı metni paylaştı.

Öyle tahmin ediyorum ki, yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte, olmazsa olmazım diyen çiçeği burnunda CHP İlçe Başkanı Gülseren Solmaz Altunal’ın, yerel yönetimlerde meclis listesinde yazabilmesi için işini kolaylaştırmak adına manipüle oluşturmaya çalıştı.

CHP’li Meclis Üyesi Erkan Uygun’un paylaşımını bazı basın organları haberleştirerek ;

“ Başkan yardımcısı ırkçılık mı yapıyor ? “

“ Alevi öğrencilere yardım etmemek için direnen başkan yardımcısı İbrahim Çırpan “  başlıkları ile Uygun’un açıklamasını kamuoyuyla paylaştılar.

Ülkemizin ekonomik şartlarından dolayı vatandaşların üzerindeki yüke ortak olmak amacıyla Körfez Belediyesi, 2023 – 2024 yılı eğitim döneminin başlaması ile birlikte öğrenci belgesi bulanan kişilere ayrım yapmaksızın kırtasiye yardımında bulunuyor.

Hal böyle olunca ilçede bulanan bazı sivil toplum kuruluşları ve STK’lar istenilen gerekli evrakları belediyeye ulaştırarak bu doğrultudaki talepleri karışılıyorlar.

Körfez Cem Evi Başkanı Ziya Karadağ’da, kendisine gelen yaklaşık 30 kişilik böyle bir talebi belediye başkanı Şener Söğüt’e iletiyor.

Başkan Şener Söğüt’te Cem Evi Başkanı Karadağ’ı ilgili belediye Başkan yardımcısı İbrahim Çırpan’a yönlendirerek “ dilerseniz belediyeyi karıştırmadan siz veriyormuşsunuz gibi talepte bulunan ihtiyaç sahiplerine bu yardımı iletebilirsiniz “ ifadelerinde bulunuyor.

Tabi haliyle yardımın çıkışı yapılması için belediyedeki personeller dernek başkanından yardım yapılacak öğrencilerin, öğrenci belgelerini talep ediyor.

İşte mevzu da burada başlıyor…

Başkan Şener Söğüt nezaket ve iyi niyet çerçevesiyle “ dilerseniz belediyeyi karıştırmadan bu yardımları siz veriyormuşsunuz gibi ihtiyaç sahiplerinin taleplerini yerine getirebilirsiniz “ cümlesini yanlış anlaşılmış olsa gerek ki, Cem Evi Başkanı Ziya Karadağ bunları evraksız belediyeden teslim almak istiyor.

Sonucunda arada bir anlaşmazlık çıkıyor ve dernek başkanı Ziya Karadağ konuyu, üyesi ve delegesi olduğu partinin Belediye Meclis Üyesi Erkan Uygun’a sirayet ettiriyor.

İşte burada kopuyor kıyamet…

Vay arkadaş Başkan Şener Söğüt siz kendiniz yapıyormuşsunuz gibi verebilirsiniz dediği yerde nasıl evrak talebinde bulunulurmuş…

Belediye babalarının çiftliği ya…

E birde böyle bir yardım yapılıyor,

Körfez Belediyesi’nin Mezarlık Müdürlüğünde de imamlık yapan zatı çok muhterem Ziya Karadağ hocamız, evraksız küreksiz bunları da, kendine hak görüyor.

Aidat ve Cem Evi’nde çıkardığı huzursuzluklardan dolayı üyeliği düşürülen, popüler siyasetin başrol oyuncusu CHP’li Meclis Üyesi Erkan Uygun, yaşanılan bu hadiseyi senaryolaştırıp başlıyor oyunculuğunu konuşturmaya…

Tek başına o kadar kelimeyi bile cümle haline getirebileceğine inanmadığım,  CHP’li Meclis Üyesi her satırı manipüle dolu yazıyı kendine ait sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapıyor.

Bununla birlikte basın kuruluşlarına serviste başlıyor…

Şimdi sırasıyla kişilere hakkını teslim etmek gerekirse;

Körfez Cem Evi’nin yapımın da,

Başta Körfez Belediyesi olmak üzere,

Her siyasinin, her iş adamının, her görüş ve inanca sahip kişilerin emeği çok büyük.

Körfez Cem Evi başkanlığı yapan, aynı zamanda Körfez Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı olarak din adamı görevlisi sıfatını da taşıyan çok aziz ve muhterem hocamız Cem Evi Başkanı Ziya Karadağ, 

HZ. Ali'nin adaletinden uzaklaşarak, 

Toplumun birlikteliğe hasret kaldığı dönemlerde,

Hem Cem Evi başkanı olarak, hem de din adamı olarak böyle bir hassas konuyla ilgili manipülasyonun hangi düşünceyle, hangi inançla ortağı olabiliyor?

Toplumu bütünleştirme gayreti içerisinde olması gerektiği noktada, böylesine ayrıştırıcı bir konun tam ortasında yer almayı Alevi kültürüne ne kadar yakıştırabiliyor…

Çiçeği burnunda İlçe Başkanı CHP Körfez İlçe Başkanı Gülseren Solmaz Altunal;

Meclis Üyesinin paylaşımını gördüğünde konunun muhataplarını arayıp konun içeriğini öğrenmek yerine basın organları tarafından yapılan haberi sorgulamaksızın sosyal medya hesabından paylaşabilecek cehaleti gösterip böylesine ayrımcı, kutuplaştırıcı, kavgacı ve ötekileştirilmiş nefretin diline nasıl ortak olabiliyor…

Siyasi platformlarda, her fırsatta iktidarı liyakatsız olması ile suçlayarak eleştiren,

CHP’li siyasiler ve parti üyeleri,

Abisinin ayakkabılarını yalayıp kapısını açarak, tacizlerle meclis üyesi listesinde yer bulabilmiş,

Belediye kanunları ile ilgili hiçbir bilgi birikeme sahip olmayan kalebodurcu, ilçenin geleceğini belirleyen koltuğa kıçını yerleştirmiş olmasından hiç mi ar edilmiyor,

Hadi ar edilmiyor burasını anladık, mahallesinden delege çıkamayan Erkan Uygun’un meclis üyeliği listesinde nasıl yer bulabildiği de mi hiç sorgulanmıyor…

Hz. Ali'nin " Gönülleriniz bir olmadıktan sonra sayıca çok olmanın bir anlamı yoktur. ” öğütüne rağmen;

Sadece siyasi çıkarı için,

Toplumumuzun önemli ve anlamlı hücrelerinden olan Alevi kardeşlerimizi siyasi basamak olarak kullanmak,

Konuyu saptırıp manipüle ederek,

Ötekileştiren, bütünleştirmek yerine kutuplara bölüp toplumları kin ve nefretle doldurma çabasına girip halkı galeyana getirmeye çalışmak,

Hangi ahlaka, hangi inanç ve değerlere sığdırıla bilinir ki…  

Körfez Belediyesi Meclis Üyesi Erkan Uygun’un, yaklaşık 4 yıldır oturduğu koltuktan çaldığı zurnanın “ ZART” dediği yerde,

Ben ZÜLFİKAR’ı mı bıraktım…

Varsın bundan sonrasını ZÜLFİKAR’ ın gerçek sahipleri tartsın…

 

 

ZÜLFİKAR;

Hz. Ali'ye izafe edilerek anılan Zülfikar, 

Düldül'le birlikte ona Allah tarafından bahşedilen, eğri ve çift ağızlı, Zülfikar'ın iki çatal ucundan biri ilmi, diğeri imanı ve kabzası ise adaleti temsil eder.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

SİZ CENNET İSTİYORSUNUZ AMA…25 Ekim 2022 Saat: 17:01
KİM - YASAL21 Ekim 2022 Saat: 17:38
Recep ve Aveneleri29 Eylül 2022 Saat: 16:12
NOTANIZ YOK...6 Eylül 2022 Saat: 13:51
ÇAPSIZLAR..!14 Nisan 2022 Saat: 19:17
Tüm Yazıları
UA-167564519-1 Yukarı ↑