Güncel

İzmit Belediyesinden İş Yeri Ruhsat Uyarısı

İş yeri açma ve çalışma ruhsatı ile tadilat izni almayan esnafın mağduriyet yaşamaması için İzmit Belediyesinden ruhsat hatırlatması yapıldı

31 Temmuz 2021 Saat: 14:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 44 kez okunmuştur

İzmit Belediyesinden İş Yeri Ruhsat Uyarısı
İzmit Belediyesinden İş Yeri Ruhsat Uyarısı

İzmit Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, işletmelerde periyodik olarak denetimlere devam ediyor. Ruhsatı olmayan esnafların en kısa sürede belediyeye başvurarak ruhsatlarını almaları konusunda uyarılarda bulunuluyor. Ekipler, yeni açılacak iş yerleri için, iş yeri sahiplerinin gerekli anlaşmaları ve tadilatları yapmadan önce, ileride yaşanabilecek sıkıntıları önlemek amacıyla belediyeye müracaat ederek faaliyet yeri için ön inceleme yaptırmaları gerektiğini aktardı.

 

YASAL İŞLEM UYGULANACAK

Ruhsat alınmadan faaliyet gösteren işyerleriyle ilgili genel denetimlerine devam eden Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekipleri, ruhsatsız işletmelerle ilgili herhangi bir şikâyet gelmesi durumunda işyerlerinin yasalar gereğince mühürlenerek, ruhsat alana kadar ticari faaliyetlerinin durdurulacağını belirtti. Yetkililer, iş yeri sahiplerinin ilerleyen süreçlerde sıkıntı yaşamaması için iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını almaları konusunda hatırlatmada bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑