Güncel

İzmit’i değersizleştirmeye çalışıyorlar

İzmit Belediyesi basın sözcülerinden Cem Şakoğlu dün yapılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında konuşulan İnterteks Uluslararası Fuar Merkezinin Kartepe’ye taşınması ile ilgili madde üzerine bazı açıklamalar yaptı.

15 Ekim 2021 Saat: 17:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 161 kez okunmuştur

İzmit’i değersizleştirmeye çalışıyorlar
İzmit’i değersizleştirmeye çalışıyorlar

Şakoğlu ‘Oy çokluğu ile İzmit’in değerlerini başka ilçelere taşıyorlar’ dedi. Şakoğlu şunları söyledi;

Kondurmak istemiyorduk ancak dün her şey ortaya çıktı

İzmit Belediyesi olarak uzun süreden bu yana dikkatimizi çeken ancak pek de kondurmak istemediğimiz bazı konular vardı. Düne kadar bu konuları gündeme getirmeme sebebimiz ise yanılıyor olmayı çok istememizden dolayıydı. Ancak dün Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde İnterteks Uluslararası Fuar Merkezinin taşınmasına dair bir madde konuşuldu ve oy çokluğu ile karara bağlandı ki artık aklımızdan geçen şeylerin şüphe götürmez gerçekler olduğu ortaya çıktı.

İzmit’i değersizleştirme kapsamına almışlar

Konuya tepeden inme girmemek adına öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki İzmit bu kentin merkez ilçesidir, can damarıdır ve Büyükşehir Belediyesinin de kalbidir. Ancak son zamanlarda görüyoruz ki İzmit birileri tarafından sanki yavaş yavaş ve güya çaktırmadan bir değersizleştirme kapsamına alınmış. Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde çoğunluk Ak Partinin elinde olması hasebiyle alınan ben yaptım oldu kararlar bunun çok net bir göstergesi. Kent halkı ve İzmitliler şunu bilmelidir ki alınan kararlarda muhalefet şerhi olmasına rağmen İzmit’e, İzmitliye ait birçok şey artık bu kentten taşınmaya, kopartılmaya çalışılmaktadır.

Vergi dairesini sessiz sedasız Derince ’ye taşıdılar

Bundan bir süre önce 1999 depremindeki hasarından dolayı kimsenin bir türlü bir yer bulamadığı koskoca vergi dairesi sessiz sedasız Derince ‘ye taşındı. Gerçekten İzmit’te vergi dairesini yapacak yer bulunamadı mı kendi adıma ben merak ediyorum. Onca insan, onca mükellef, onca çalışan her Allah’ın günü karga tulumba Derince ‘ye taşınmak durumunda bırakıldı. Bu projenin Derince’yi hareketlendirmek için yapıldığı söylenirken İzmit esnafının bununla ilgili alacağı yarayı hiç kimse konuşmadı.

Leyla Atakan Kocaeli Fuarını yıllar yılı ufak ufak değersizleştirdiler

Yıllar yılı bu kent halkına en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar hizmet veren Leyla Atakan Kocaeli Sanayi Fuarı yıllardır ufak ufak neredeyse yalnızca belediyelerin iştiraklerinin kullandığı bir alan haline getirilerek önce değersizleştirildi, sonrasında da atıl durumdaki bu alanın millet bahçesi halini alması için karar alındı. Gerçekten çok manidar bir karardı. Yılların fuarı bildiğiniz elimizden alındı.

İnterteks Uluslararası Fuar Merkezini Kartepe’ye taşıyacaklarmış

Son olarak dün yapılan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında Büyükşehrin Kartepe’den yaklaşık 300 küsur dönümlük bir arazi satın alması konusu gündeme geldi. Arazinin alınma sebebi olarak ise eski adı Sefa Sirmen Bulvarı olan ve sonrasında ölümü gösterip sıtmaya razı etmek babında Ömer Türkçakal bulvarına dönüştürülen yol üzerindeki İnterteks Uluslararası Fuar Merkezinin Kartepe’ye taşınması gösterildi. Yani yine İzmit’e ait dev gibi bir yapı ve yine oy çokluğu ile şehir merkezinden yani İzmit’ten kopartılarak Kartepe’ye taşınması kararı alındı.

İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet’i seçen insanlara ceza mı veriyorlar?

Bu örneklerden elimizde daha o kadar çok var ki. İnsan bunları yan yana koyduğunda aklına direkt olarak şu soru geliyor ‘Acaba birileri İzmit’i değersizleştirmeye mi çalışıyor? İzmit’e, İzmitliye, ya da acaba 16 yıl sonra seçimi CHP’li bir belediye başkanına kazandıran ilçe seçmenine ceza mı veriliyor?’ Bunu tüm kent insanının dikkatine sunmak istiyoruz. Bu üst üste yaşananların tesadüf olduğuna artık inanmıyoruz. Düne kadar acaba biz yanılıyor olabilir miyiz dediğimiz hiçbir şeyin yanılgı olmadığını kent insanımızın da takdirlerine bırakıyoruz.

İzmit insanımızın da kent insanımızın da bu konuya dikkatlerini çekmek istiyoruz

Siyaset yapmak adına bir ilçeyi hele ki bu kentin can damarı olan bir merkez ilçeyi, İzmit’i yok saymaya, yok etmeye çalışmaya hakkınız yok. Belediye meclislerindeki çoğunluğun siyasi biat ile kente ihanet edercesine kararlar için el kaldırıp indirmesini bu halk eninde sonunda muhataplarına soracaktır. Onun için İnterteks Uluslararası Fuar alanı ile ilgili alınan Kartepe’ye taşınma kararını kent ve İzmit halkının tarafsız bir gözle dikkate almasını istiyoruz. İzmit’i değersizleştirmek adına milyarlarca lira değerindeki fuar alanını ortadan kaldırıp başka bir yere yine milyarlarca lira arsa parası ve milyarlarca lira inşaat bedeli ödeyip taşımak vicdani de, ahlaki de değildir.

Takipçisi olun

Buradan İzmit insanlarına sesleniyoruz, ilmek ilmek işlenerek ince ince elinizden alınmaya, değersizleştirilmeye çalışılan şehrinize sahip çıkın. Bu şehirden kopartılmaya çalışılan şeylerin bizler kadar sizler de takipçisi olun. Siyaset uğruna bu şehrin elden gitmesine lütfen izin vermeyin.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Fısıltı Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
UA-167564519-1
Yukarı ↑